Back to All Events

МАРІЙКА-НЕВІРНИЦЯ (CZ, SK)

  • Ужгородський замок 33 Kapitul'na Street Uzhhorod, Zakarpats'ka oblast, 88000 Ukraine (map)

Країна: Чехословаччина | Тип: Художній | Рік: 1933 рік | Хронометраж: 72 хв | Чеською, словацькою, польскою, русинською мовами та їдишем із українськими та англійськими субтитрами

Про що фільм

Драматична історія про кохання й зраду, помсту й прощення, яка розгортається на закарпатській верховині у 1930-ті роки (тоді регіон був у складі Чехословаччини). У центрі сюжету – подружжя Бірчаків, у чий будинок влучає блискавка та спалює все дотла. Петро Бірчак починає будувати новий дім і кличе на допомогу молодого Данила. Сам же чоловік тим часом вирішує трохи підзаробити та вирушає в гори рубати ліс. Його дружина Марійка залишається наодинці з Данилом, і між ними швидко спалахує пристрасть, розплата за яку буде суворою.

Навіщо дивитись

Кінострічка «Марійка-невірниця» – справжня знахідка для кожного, хто цікавиться історією Закарпаття, адже основною локацією для зйомок фільму стала Колочава. Стрічка була досить новаторською на той час: режисер Владислав Ванчура вирішив працювати з непрофесійними акторами та задіяв у зніманнях мешканців верховини. Лише роль чеського туриста дісталась Івану Ольбрахту, автору книги, за якою знімали фільм.

«Марійка-невірниця» – творіння ентузіастів, які в обмежений час та з малим бюджетом змогли відзняти надзвичайно цінні документальні кадри та зафіксувати автентичне життя закарпатської верховини.

Про режисера

Владислав Ванчура – чеський письменник, драматург та режисер, у творах якого не рідко простежується інтерес до Закарпаття. Окрім стрічки «Марійка-невірниця», яку він знімав у Колочаві, Ванчура написав дві книги, присвячені Закарпаттю – «Останній суд» та «Жандармські гуморески».

Про СЦенариста

Народився Іван Ольбрахт, справжнє ім'я якого Каміл Земан, 6 січня 1882 року в Семілах – промисловому районі Підкроношшя у Північній Чехії.  Славу письменнику приніс роман «Микола Шугай, розбійник» (1933) про закарпатського Робін Гуда та народного захисника, який переклали на 12 мов світу.

Нагороди

«Найкращий знову відкритий фільм», фестиваль архівних та реставрованих стрічок l Cinema Ritrovato у Болоньї (2010)

Previous
Previous
17 August

CZECH SHORTS (CZ)

Next
Next
18 August

POLISH SHORTS (PL)